חתן כלה >>> תקליטנים >>> אקו"ם - ACUM >>> אודות

תפריט

תקליטנים - אקו"ם - ACUM - אודות

אז מה זה בעצם אקו"ם ?

אקו"ם היא אגודה של יוצרים: מחברים, מלחינים, מעבדים, שהוקמה על ידי היוצרים ולמען שמירה על זכויותיהם. האגודה נוסדה ב-1936 על ידי היוצרים הבולטים של אותה תקופה, ומטרתה הייתה ונותרה גביית תמלוגים, חלוקתם ליוצרים ושמירה על זכויותיהם מתוקף חוק זכות יוצרים.

 

לכל רגע וזיכרון בחיינו יש את הפסקול שלו, את המוסיקה המושלמת או את השיר הנכון שמלווים אותנו ברגעים הכי שמחים והופכים אותם לבלתי נשכחים.

בכדי שהיוצרים שכתבו והלחינו את השירים, יקבלו תמלוגים מכל השימושים השונים, אקו"ם מנפיקה רישיונות וגובה תמלוגים: מערוצי טלוויזיה, תחנות רדיו, אתרי אינטרנט, חברות תקליטים, הוצאות ספרים, רשויות מקומיות, אולמות וגני אירועים, מסעדות, פאבים ועוד. 
 

באקו"ם מתקבלים מדי יום דיווחים שוטפים על שידורים, הורדות, מכירות, השמעות  וכיו"ב ובהתאם לנתוני השימושים, מועברים התמלוגים ליוצרים.

 

מוסיקה טובה גם לעסקים

מחקרים שונים אשר בחנו את השפעת המוסיקה על מידת הצלחתם של עסקים במגזרים שונים, הביאו כולם למסקנה אחידה: מוסיקה טובה לעסקים. המוסיקה מהווה גורם מרכזי מבחינת השפעתה על הלקוח, החל בשיקוליו ובבחירת מקום הקנייה, משך שהותו בעסק, גובה הוצאתו הכספית, וכלה ברושם שקיבל על רמת השירות ורצונו לפקוד את העסק בשנית.

עובדה: 86% מלקוחות בחנויות אומרים כי המוסיקה היא גורם משפיע בהחלטתם היכן לקנות.

עובדה: כ-89% מהמשתתפים בחוגי ספורט (אירובי ספינינג וכדומה) מייחסים חשיבות גבוהה מאוד לשימוש במוסיקה כחלק ממהלך הפעילויות השונות במכוני כושר.

השמעת מוסיקה בעסק מחייבת, על פי חוק קבלת רישיון מראש. כבעל רישיון השמעה פומבית של אקו"ם, יש לך את האפשרות להשמיע מיליוני יצירות וסגנונות שונים מתוך רפרטואר אקו"ם: רוק, ג'אז, קלאסי, אלטרנטיבי, פופ, אלקטרוני...כל עסק והמוסיקה המתאימה לו. 


תמונה: אודות - אקו"ם - ACUM - תקליטנים
צור קשר